Czy kobieta dojrzała musi być skazana na samotność?

Published on 22 maja 2019

Osoby w szczęśliwych związkach, spełnione nie tylko zawodowo, ale także w sferze uczuciowej, nawet nie zdają sobie sprawy, jak ogromne szczęście ich spotkało, by móc dzielić razem smutki i radości. Jednak nie wszyscy mogą cieszyć się z możliwości bycia z kimś we dwoje. Istnieją także ci, dla których wieczory i poranki przebiegają w taki sam sposób, rutynowo, nudno i bardzo samotnie.

Miłość nie zna wieku

Powszechnie uważa się, że uczucie wielkiej miłości i namiętności zarezerwowane jest wyłącznie dla osób młodych. Starszym ludziom odbiera się prawo do szczęścia i bycia z drugim człowiekiem. Tymczasem osoby dojrzałe, świadome swoich wad i zalet, są gotowi na stworzenie odpowiedzialnego i zdrowo funkcjonującego związku, opartego na zaufaniu i lojalności. Nie należy ich krytykować ani tym bardziej potępiać za uczucia i chęć dzielenia się nimi z drugim człowiekiem.

Samotna w tłumie

Kobiety dojrzałe, które zdążyły już usamodzielnić swoje dzieci, cierpią bardzo często na samotność. Ich partnerzy życiowi odeszli szukając innego, lepszego i ciekawszego życia, innych zabrała zbyt wczesna śmierć. Takie kobiety muszą dźwigać ciężar samotności każdego dnia  i każdej nocy, nie mając nawet iskierki nadziei na pojawienie się męskiej bratniej duszy. Związki ludzi dojrzałych nie zawsze są akceptowane przez ich rodziny i przyjaciół. Bardzo często dzieci nie wyobrażają sobie ich ukochanej mamy w czułych objęciach obcego mężczyzny.Takie podejście jest niezwykle egoistyczne i wiąże się z brakiem zrozumienia uczuć i potrzeb najbliższych osób.

Gdy miłość przychodzi niespodziewanie

Wszyscy ludzie, bez względu na wiek, zasługują na szczęście, radość i możliwość dzielenia swoich dni i nocy z ukochanymi osobami. Nie tylko młodzi mogą trwać w związkach i czuć się spełnieni, kochani i  doceniani. Osoby starsze, którym życie nieco skomplikowało i poplątało drogi do szczęścia, także na nie w pełni zasługują. Kobieta dojrzała również może doświadczyć uczucia miłości i czerpać z niego radość i satysfakcję. Związki dwojga starszych nieco osób oparte są na tych samych zasadach, co młodszych i niedoświadczonych jeszcze życiem ludzi.