Jak wyleczyć złamane serce?

Published on 19 maja 2019

Zakochani są wśród nas

Zakochanie jest piękną sprawą, czuje się wtedy motylki w brzuchu, człowiek unosi się nad ziemią, nie je, nie pije, nie śpi, myśląc o swojej sympatii. Jest to stan piękny pod jednym, ważnym, kluczowym warunkiem. Uczucie musi być odwzajemnione. Jeśli nie jest, to stan zakochania dla osoby zakochanej bez wzajemności jest prawdziwą torturą. Należy wtedy jak najszybciej podjąć kroki ku temu, by wybranek lub wybranka, jak najszybciej wywietrzeli z serce i z głowy.

Dlaczego on/ona mnie nie chce?

Zakochani bez wzajemności bardzo często nie mogą pogodzić się z odrzuceniem, zadając sobie podczas bezsennych nocy pytanie, dlaczego ich miłość została odrzucona. Często szukają winy w sobie, pokładając ją w prawdziwych lub urojonych mankamentach urody lub niedostatkach charakteru. Rozpaczanie, ani roztrząsanie nieprzyjemnych sytuacji nic nie da. W przypadku złamanego serce należy wcielić w życie plan ratunkowy, który pomoże szybko i łatwo się odkochać.

Jak się odkochać?

Wyjdź do ludzi

Siedzenie w domu i rozpaczanie połączone z rozpamiętywaniem miłosnej porażki niczego dobrego nie przyniesie. Należy w tych trudnych chwilach szukać towarzystwa przyjaciół. Wspólne spędzanie czasu na miłych aktywnościach, np. jeździe na rowerze lub graniu w planszówki pomoże nie tylko oderwać myśli od zawodu miłosnego, ale i poznać nowych ludzi, wśród których może być ta nowa, właściwa osoba.

Porozmawiaj z przyjacielem

Szczera rozmowa z kimś zaufanym, który pomoże we właściwej perspektywie zobaczyć całą sytuację i osobę, którą często idealizujemy po rozstaniu, pomoże sprowadzić myśli na właściwe tory. Być może dobrze się stało, że sprawy tak się potoczyły, a rozstanie może być początkiem nowych, lepszych relacji, jakie nastaną w życiu.

Inwestuj w siebie

Zadbanie o swój wizerunek, odświeżenie swojej garderoby pomoże zbudować większą pewność siebie, która została nadszarpnięta w czasie rozstania. Kiedy będziemy podobać się sobie, będziemy także podobać się innym. Po zadbaniu o wygląd, można też zadbać o ducha, czyli iść do kina, na wystawę, przeczytać dobrą książkę, wzbogacić swoją osobowość, a tym samym odwrócić złe myśli i być atrakcyjną dla płci przeciwnej.

Znajdź nową miłość

Wyjście ze znajomymi na imprezę, założenie konta na portalu randkowym, umówienie się na randkę w ciemno z pewnością zwiększy szansę na odkochanie się i zakochanie się w nowej osobie.