Miłość w dobie Internetu

Published on 22 maja 2019

Miłość jest w powietrzu

Miłość można spotkać wszędzie: na przystanku autobusowym, w pociągu, w supermarkecie, na przyjęciu…Chyba każdy choć raz spotkał się z taką opinią. Wraz z rozwojem postępu technologicznego i pojawieniem się Internetu, który jest już znakiem naszych czasów, pojawiły się również kolejne możliwości zwiększające prawdopodobieństwo spotkania swojej drugiej połówki.

W miłosnej sieci

Przez Internet możemy obecnie zrobić niemal wszystko. Począwszy od zakupów, poprzez zamówienie konkretnych usług, wykonywanie pracy, śledzenie informacji z całego świata, aż po poznawanie nowych ludzi. Nie powinno więc dziwić, że przez Internet możemy się również zakochać. Tutaj z pomocą przychodzą rozmaite portale randkowe, które śmiało twierdzą, że są w stanie skutecznie pomóc nam w odnalezieniu wielkiej miłości.

Technologiczne swatki

Portale randkowe to nic innego, jak miejsca w sieci, które zrzeszają osoby zainteresowane nawiązaniem romantycznych znajomości. Umożliwiają autoprezentację, kontakt z innymi internautami i wzajemną wymianę myśli, która może przerodzić się w coś więcej. Tak, jak wiele rzeczy, podzieliły one społeczeństwo na osoby przychylne i sceptyczne takiemu podejściu do poszukiwania uczucia.

Za i przeciw

Wśród zwolenników portali randkowych, przeważają pozytywne opinie, które doceniają możliwość poznania ludzi z różnych zakątków kraju, o zbliżonych zainteresowaniach i przekonaniach, podobnym hobby, atrakcyjnym dla nas wyglądzie. Chwali się możliwość kontrolowania znajomości, łatwość nawiązywania kontaktu (przydatne zwłaszcza wśród ludzi nieśmiałych), jak i jego zerwania. Wymienia się liczne przykłady znajomości, które miały początek w takich miejscach i przeniosły się do świata realnego, a także przetrwały próbę czasu.

Z kolei przeciwnicy portali randkowych zwracają uwagę na rozmaitych oszustów, kreowanie nieprawdziwego wizerunku w oczach innych oraz brak wartości relacji, które mają początek na takich portalach.

Jak widać, opinie są więc podzielone i skrajnie różne. Cóż więc można dodać? Czasem należy dać losowi szansę i nieco pomóc swojemu szczęściu. Portale randkowe mogą być jednym ze sposobów na to, jak to uczynić.