Tinder czy Badoo – który portal wybrać w 2019 roku?

Published on 20 maja 2019

W internecie co raz bardziej popularne stają się portale randkowe. Co czwarta relacja międzyludzka, rozpoczyna się właśnie w internecie. Dzięki temu, że nasze smartfony z każdym rokiem stają się potężniejsze, poznajemy wiele nowych funkcji, a także aplikacji dostępnych na naszego smartfona. Teraz, żeby poznawać nowe osoby nie musimy siedzieć przed ekranem naszego komputera jak dawniej, lecz możemy to robić w kawiarni, komunikacji miejskiej, parku, możemy to robić gdziekolwiek jesteśmy z poziomu naszego smartfona z dostępem do internetu.

Przez ostatnie lata nastąpił “wybuch” aplikacji i portali randkowych. Może wydawać się, że każdego dnia pojawiają się nowe aplikacje. Dla wielu osób przeglądanie profili innych singli i potencjalnych partnerów, to pewien rozdaj zabawy, a nawet sposób na rozrywkę, na przykład podczas przerwy w pracy. Bez względu na to, czy jesteśmy zainteresowani konkretnym związkiem, czy tylko zwykłymi randkami, istnieje przytłaczająca ilość apliktacji i portali randkowych, do wyboru w dzisiejszych czasach.t

Co lepsze? – Tinder czy Badoo?

Tinder powstał w 2012 roku w Stanach Zjednoczonych, na początku dostępny był jedynie w swoim ojczystym kraju, lecz z czasem przez swoje rozbudowane funkcje i możliwości zyskał sławę na całym świecie. Badoo powstało w 2006 roku przez Andrieja Adriejewa i łączy w pary obywateli z prawie 200 państw na całym świecie! Z początkiem 2018 roku aplikacja posiadała około 370 milionów aktywnych użytkowników.

Wszystkie aplikacje randkowe mają swoje wady i zalety, dlatego tak ważne jest znalezienie tej najbardziej dostosowanej do naszych potrzeb. Warto poznać wady i zalety tych dwóch gigantów, a później samemu sobie odpowiedzieć na to pytanie: Co lepsze Tinder czy Badoo?

Tinder – czy warto?

Tinder to najprawdopodobniej najbardziej popularna aplikacja randkowa na całym świecie. Od właśnie tej aplikacji wiele osób zaczyna swoją przygodę randkowania przez podobne portale. Niewątpliwym plusem jest bardzo szybki i prosty sposób zakładania profilu na Tinderze. Najszybciej i najprościej, jest połączyć Tindera ze swoim profilu na Facebook’u, wybrać odpowiednie zdjęcia i napisać kilka słów o sobie. Bardzo łatwo za pomocą suwaka możemy dostosować wiek i odległość potencjalnych partnerów. Wybieramy lub odrzucamy osoby, których zdjęcia wyświetlają się na ekranie, przesuwając palcem w lewo lub prawo.

Badoo – czy warto?

Badoo jest serwisem randkowym, który daje możliwość użytkownikom czatowanie i poznawanie się z innymi ludźmi w internecie. Portal randkowy działa prawie na całym świecie. Jak zacząć poznawać nowe osoby poprzez Badoo? W pierwszej kolejności będziemy musieli założyć konto. Klikamy na przycisk “Utwórz profil” znajdujący się w prawym, górnym rogu ekranu. Podajemy nasz adres mailowy i uzupełniamy formularz rejestracyjny. Następnym krokiem jest przesłanie naszych zdjęć, jednakże możemy pominąć ten krok, a nasz profil uzupełnić później. Po zakończeniu rejestracji na podany adres mailowy Badoo wyśle wiadomość weryfikującą nasz profil. W wiadomości zostanie również podane hasło do logowania.

Zatem co wybrać Tinder’a czy Badoo?

W Polsce zdecydowanie większą popularnością cieszy się Badoo, jednak jeśli szukasz portalu, który ma więcej możliwości i dodatkowe funkcje premium to powinieneś wybrać Tindera, bo ten ma znacznie więcej do zaoferowania niż Badoo. Jednakże ta decyzja należy do ciebie i to ty najlepiej wiesz, który portal w mniejszym lub większym stopniu odpowiada postawionym przez ciebie wymaganiom!